Navigácia

PartneriFoto

Hodiny

Piatok 15. 12. 2017

Počítadlo

Počet návštev: 6981417

Narodeniny a meniny

Dnes (Piatok 15.12.2017)
Oskar Otott (I.C)
Oliver Petrovič (VII.T)
Zajtra (Sobota 16.12.2017)
Matúš Maga (IX.A)
Eliška Prešinská (I.A)
Pozajtra (Nedeľa 17.12.2017)
Viktor Daniš (III.C)
Leon Radoševič (IX.C)

zsbenkova.sk

Hlavnú stránku školy nájdete na http://zsbenkova.sk. Informácie o súťažiach, predmetoch, aktivitách, škole, úspechoch, akciách. Jedálny lístok, informácie vedúcej jedálne, prihlášky a odhlášky stravy.

Oznamy

 • Tisícky detí z celého Slovenska sa počas uplynulých mesiacov naplno ponorili do realizácie environmentálneho projektu - Misie modrá planéta. Pri pohľade na finálne prevedenie niektorých zo základní na modrej planéte môžeme s radosťou konštatovať, že žiaci prekonali naše očakávania. Presvedčte sa sami :-)

  Do projektu sa zapojili žiaci VIN tried III.T, III.U, IV.T, IV.U s p. učiteľkami: Mgr. Eva Tončeková, Mgr. Katarína Hozáková, Mgr. Marcela Bajtošová, Mgr. Andrea Maňovská.

  Fotogaléria.

 • Pedagógovia zo ZŠ Benkova sa už pravidelne zúčastňujú ako lektori školení pre študentov UKF.

  7.12.2017 sa uskutočnila prednáška pre študentov 5. ročníka matematiky FPV UKF.

  Vzhľadom nato, že naša škola je lídrom v používaní tabletov vo vyučovaní, prednáška sa niesla v duchu používania mobilných digitálnych technológií a vytvárania interaktívnych vzdelávacích materiálov, ktoré slúžia ako pomôcka vo vzdelávacom procese. Pani zástupkyňa Mgr. Mária Bernáthová predstavila vzdelávacie aplikácie Learningapps, Quizlet a Clarisketch, predviedla prácu s aplikáciami, prezentovala svoje vlastné materiály vytvorené v aplikáciách. Predstavené aplikácie, postupy a materiály využíva už niekoľko rokov pri práci so žiakmi so všeobecným intelektovým nadaním na hodinách matematiky. Fotografie z prednášky.

 • Škola hrou. Aj takto by sa dal nazvať štýl získavania nových informácií žiakov našej školy. Žiaci totiž pracovali na projektoch zameraných na enviromentalistiku a ekológiu formou hry. Aktivity vyvrcholili upravenou verziou hry Minecraft.

  Minecraft deň zorganizovala nezisková organizácia EDULAB v spolupráci s našou školou a s firmou MICROSOFT. Žiaci IV.T a IV.U triedy plnili v známom hernom prostredí zadané úlohy a orientovali sa vo virtuálnom 3D prostredí.

  Reportáž RTVS, Reportáž TV Nitrička, Fotogaléria

 • Dňa 24.11.2017 sa na Gymnáziu Párovska 1 uskutočnilo krajské kolo matematicko – fyzikálnej súťaže NÁBOJ JUNIOR. Cieľom súťaže bolo správne vypočítať čo najviac príkladov. Súťaže sa zúčastnilo 26 tímov z 15 škôl. Našu školu reprezentovali tímy:

  A: Michal Hyben (9), Šimon Kochan (9), Samuel Slezák (9), Martin Burian (8)

  B: Matej Marták (9), Mário Martiš (9), Nina Spielmanová (9), Jakub Štang (9)

  C: Martin Lakatoš (8), Adam Pastierik (9), Emanuel Kukučka (8), Maximilián Želonka (9)

  Tím A získal celkové 5. miesto. Z hľadiska hodnotenia škôl sa tím A zo ZŠ Benkova umiestnil na 2. mieste za žiakmi Gymnázia Párovská 1.

 • Fotografie a videá z finále. V národnom finále Festivalu vedy a techniky bolo prezentovaných 74 vedeckých a technických projektov žiakov základných a stredných škôl. Svoje schopnosti a zároveň našu školu reprezentovali žiaci Adam Vašek a Timon Plichta s projektom Konštrukcia a diaľkové ovládanie objektov - tank, loď. Nadviazali tak na svoje projekty, ktoré vypracovali v ročníkových prácach. Naši žiaci veľmi dobre prezentovali svoje konštruktérske zručnosti, o čom svedčí aj veľký počet hlasov, ktoré dostali v online hlasovaní Hlas ľudu. Chceme sa Vám veľmi pekne poďakovať za podporu, ktorú ste nám vyjadrili pri hlasovaní. Projekt zo ZŠ Benkova získal druhý najväčší počet hlasov zo všetkých 74 projektov v online hlasovaní. Škoda, že súťaž nie je ďalej pre žiakov ZŠ postupová, ale o našich vedátoroch budeme určite ešte počuť. Gratulujeme a želáme veľa ďalších úspechov.

Kalendár

Fotogaléria

Kontakt

 • Základná škola, Benkova 34, Nitra
  Benkova ul. 34, 94911 Nitra
 • A blok : +421377731015
  B blok : +421377731016
  Šk. jedáleň : +421377731278

Právne informácie