• Beseda so spisovateľkou

•

Sme veľmi radi, že medzi nás zavítala 28. marca Vladislava Horváthová, naša bývalá žiačka, ktorá je už úspešná spisovateľka. Porozprávala nám o svojich pisateľských začiatkoch a do knižnice nám podarovala zbierku básní  Snívaš sa mi do slov, v ktorých rozvíjala svoju fantáziu a vytvorila krásne slovné hračky. S úsmevom odpovedala na zvedavé otázky našich mladých čitateľov, možno budúcich spisovateľov.

Pani spisovateľke ďakujeme za príjemné chvíle strávené v Knižnici V. Folkmanovej.

• St. Patrick´s Day

•

Dňa 18.3 sme si na našej škole v tretích ročníkoch pripomenuli írsky národný sviatok svätého Patrika - St. Patrick´s Day.

Pani učiteľky, ktoré vyučujú anglický jazyk v 3. ročníkoch  si pre deti pripravili veľa zaujímavých činností: výroba čeleniek, klobúkov, dúhy, girlánd a pohľadníc.

• Oponice

• Dňa 14.3.2019 sa naši siedmaci zúčastnili exkurzie v Aponyiovskej barokovej knižnici v Oponiciach.  V týchto dňoch knižnica slávi Gutenbergove dni, kedy je pohľad podujatia zameraný na medicínu. Okrem divadelnej historickej scénky ich čakal zaujímavý výklad o histórii a vzniku knižnice, v ktorej sa nachádza 20 000 výtlačkov kníh. Vzácnym skvostom je 501 rokov stará Biblia/ Biblia Germanica /, ktorá má 3500 strán a Biblia, ktorá sa vmestí do dlane. Celý výklad sa niesol v duchu 15. storočia a bol to krásny duchovný a kultúrny zážitok.

• Educate Slovakia

• V týždni od 4.2. do 8.2. 2019 sa na našej škole uskutočnil projekt Educate Slovakia. Lektori z Indonézie a Brazílie viedli prednášky a interaktívne workshopy . Akcia, počas ktorej lektori aj žiaci aktívne používali anglický jazyk, bola zameraná na rozvoj sebareflexie, zodpovednosti a tolerancie k rozmanitosti.

Projektu sa zúčastnilo cca 230 žiakov 6. až 8. ročníka.

• A Bold Rabbit in Africa/Smelý zajko v Afrike

• Dňa 6. februára  sa žiaci štvrtého a piateho ročníka zúčastnili predstavenia v anglickom jazyku v Kultúrnom centre na Zobore. So Zajkom a jeho kamarátmi si užili množstvo zábavy na jeho ceste po Afrike. Nebolo to však len o zábave. Deti zúžitkovali svoje vedomosti z cudzieho jazyka, nakoľko herci hovorili prevažne v angličtine.

Anglicko-slovenskú rozprávku s pesničkami naštudovali herci Divadelného centra Martin.

• Úsmev ako dar

• V spolupráci so Spoločnosťou priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar sa na našej škole uskutočnila zbierka trvanlivých potravín a drogérie.

Zástupcovia žiackeho parlamentu zbierku odovzdali a vypočuli si pútavú prezentáciu o spoločnosti a o životných príbehoch rodín, ktorým sa snažia pomôcť. Vďaka nášmu úsiliu a nezištnej pomoci, sa nám podarilo podporiť tri rodiny, ktoré sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Potraviny a drogéria, ktoré im môžeme vďaka tejto zbierke odovzdať, im aspoň na chvíľu uľahčia ich trápenie, znesú z pliec ťažké bremeno v podobe nedostatku financií, s ktorým každodenne bojujú a vnesú do ich tvárí úsmev plný radosti a šťastia.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do zbierky.

ĎAKUJEME, ŽE NÁM POMÁHATE NAPĹŇAŤ MYŠLIENKU … ABY KAŽDÉ DIEŤA MALO RODINU.

• Karneval

• Fašiangové obdobie si maskami, zábavou a súťažami pripomenuli aj žiaci 1.a 2.ročníka.