• Divadelný festival v cudzích jazykoch

•

Milovníci divadla, jazykov a umenia sa opäť stretli v Aule UKF, kde sa v dňoch 3.-5. apríla konal jubilejný 20. ročník Divadelného festivalu v cudzích jazykoch. Bol  určený žiakom základných, stredných, jazykových  škôl a gymnázií. Témou tohtoročného festivalu boli „Zázraky “.

Ako prví  sa na festivale predstavili deti  divadelného krúžku “Anglická Dráma“ s anglickou verziou diela  Pipi Dlhá Pančucha . Divadelným predstavením plného humoru, hudby, tanca, pesničiek a vynikajúcich  hereckých a jazykových výkonov presvedčili divákov a porotu o tom, že Pipi je zázračné dieťa, ktoré drieme v každom z nás. Dokáže nás  naučiť dôležitým ľudským vlastnostiam a pochopiť, že jediný zázrak v našom živote je život sám.

Predstavenie získalo CENU POROTY za výnimočné a komplexné stvárnenie témy a naši malí divadelníci cenu za precítené herecké prejavy a radosť z hry. Ocenenie si veľmi vážime aj preto, že hosťom a členkou poroty bola jeho zakladateľka, ktorá dnes žije a prednáša na univerzite vo Veľkej Británii.

Postavy a obsadenie:

Otec

Liana Herman   4.C

Deti

Kristína Bírová 4.C, Lea Horváthová 4.C, Viktória Kiššová 4.B, Patrícia Bartakovičová

• Rozprávkové vretienko

•

Vo štvrtok 11. 4. 2019 sa v Centre voľného času Domino konalo okresné kolo súťaže v interpretácii rozprávok pod názvom „ Rozprávkové vretienko“. Porota hodnotila nielen umelecký prejav a celkový dojem, ale aj využitie prinesených rekvizít a prácu s nimi. Súťažilo sa v dvoch kategóriách. V oboch sme mali úspešné zastúpenie.

V I. kategórii - jednotlivci sa predstavila Tamara Marciová zo 4.D triedy. Svojím rozprávkovým príbehom o Piérovi netopierovi si vyrecitovala krásne 3.miesto.

V II. kategórii - dvojice predviedli Nela Čitáryová a Laura Štrengerová zo 4.C triedy výborný herecký a umelecký výkon. Ich vtipnú interpretáciu rozprávkového príbehu o babke a sliepke v lietadle neprekonal nikto zo súťažiacich a umiestnili sa na  vynikajúcom 1.mieste.

Blahoželáme!

• Junior Internet 2019

• Junior Internet je už tradičná súťaž pre žiakov základných a stredných škôl na Slovensku, ktorí sa aktívne zaujímajú o tvorbu webových stránok, programovanie, internetovú grafiku a dizajn, písanie textov na webe, blogov a vlogov, tvorbu mobilných a internetových stránok so vzdelávacím obsahom. Organizátorom súťaže je AMAVET.

Náš žiak Oliver Petrovič z 8. T sa tento rok zúčastnil súťaže so svojim projektom https://drope.io/. Postúpil do celoslovenského finále súťažnej konferencie, ktorá sa uskutočnila v dňoch 5. 4. a 6. 4. 2019 na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave. Svoj projekt úspešne odprezentoval a získal v kategórii Junior WEB – mladší žiaci 1. miesto.

Srdečne blahoželáme :-)