• Riadenie mestskej dopravy - programujeme BBC micro:bit

• V stredu, 28. 10. 2020, sa naši žiaci zo 4. T zúčastnili veľmi zaujímavého online workshopu, zameraného na programovanie mikropočítačov BBC micro:bit.

Aktivita bola realizovaná v spolupráci s eTeacher, o.z. v rámci kampane Meet and Code. Aktivita sa volala Riadenie mestskej dopravy. S využitím BBC micro:bit sme sa naučili programovať semafor a pouličnú lampu citlivú na intenzitu svetla. Využili sme komponenty, ktoré majú v sebe už kompletne integrovaný hardvér a tak sa žiaci mohli zamerať hlavne na programovanie a funkčnosť. Žiaci pracovali s nadšením a veľa sa naučili. Naše veľké poďakovanie patrí Mgr. Martinovi Cápayovi, Phd., ktorý zapožičal všetky potrebné hardvérové komponenty, aktivitu pripravil a viedol. Virtuálne, prostredníctvom videokonferencie, pretože osobne nemohol byť prítomný kvôli bezpečnostným opatreniam v škole v súvislosti s pandémiou. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu :)

Fotografie z worshopu si môžete pozrieť na:

Riadenie mestskej dopravy s BBC micro:bitom

• BALTIE 2020 - krajské kolo

• Medzinárodná súťaž v programovaní Baltie 2020 napriek sťaženým podmienkam pokračuje krajským kolom. Zúčastnilo sa 18 našich žiakov, ktorí dňa 27. 10. 2020 súťažili z domu. Súťaž prebiehala online formou, zadania sa deťom sprístupnili na 120 minút v čase súťaže. Deti odosielali vyriešené zadania na súťažný server. Ďakujeme našim programátorom za účasť a netrpezlivo čakáme na výsledky :-)

• DETSKÝ ČIN ROKA

• Halóóó! Vy všetci! Žiaci, učitelia, rodičia, priaznivci a kamaráti našej školy!

Máme pre vás dobrú správu!

Vlaňajšia 9. A dostala našu školu do celoslovenského hlasovania o detský čin roka.

PODPORTE NÁS VAŠÍM HLASOM! Naša obľúbená každoročná vianočná akcia si to určite zaslúži :).

Hlasovať môžete raz za 24 hodín z jednej IP adresy.

Za každý hlas všetkým ĎAKUJEME :)

Pár spomienok z minuloročných vianočných minibazárov:)

• Cesta láskavosti a dobrosrdečnosti

• Tento mesiac sme sa vydali na dobrodružnú cestu láskavosti a dobrosrdečnosti. Chceli by sme drobnými prejavmi pozornosti zmeniť a skrášliť naše dni. Záver putovania bude 13.11, kedy je Deň dobrosrdečnosti. Kto má záujem skúsiť zdolať túto cestu, je pripojený kalendárik vo formáte pdf na vytlačenie.

Prajeme krásne a príjemné chvíle pri plnení tejto misie.

• Vzácna návšteva - pán minister ŠVVaŠ SR Mgr. Branislav Gröhling

• Dnes 16.10.2020 nás navštívil pán minister Branislav Gröhling.

Prezrel si priestory školy, prírodovednú učebňu, triedy, porozprával sa so zamestnancami, so žiakmi strávil čas na hodinách matematiky a anglického jazyka.

V prírodovednej učebni žiaci predviedli svoje výtvory vyrobené pomocou 3D technológií a mechanizmy zhotovené zo stavebnice LEGO MINDSTORMS EV3.

Pre našich žiakov to bol nezabudnuteľný zážitok. Pán minister sa zaujímal aj o to, ako zvládame náročnú situáciu fungovania školy v tomto období.

Návšteva bola veľmi inšpiratívna a slová pána ministra nás povzbudili do ďalšej činnosti. Na dnešný deň budeme mať príjemné spomienky.

Ďakujeme pán minister.

• Zber papiera je zrušený

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Oznamujeme Vám, že zber papiera, ktorý mal prebiehať v týždni od 19. do 23. októbra je
              zrušený do odvolania.

Žiacky parlament

• Vážení rodičia žiakov 1. stupňa ZŠ!

Minister ŠVVaŠ SR 11.10.2020 na tlačovej konferencii, oznámil nové opatrenia v školách platné od 12.10.2020, do platnosti vstupuje povinnosť nosenia rúška počas celého výchovno - vzdelávacieho procesu aj pre žiakov 1. stupňa.

Výnimka z nosenia rúšok bude platiť pre nepočujúcich, autistické deti či deti s mentálnymi poruchami.

Všetci žiaci ZŠ sú povinní nosiť rúška nielen v interiéri školy ale aj v exteriéri, ak je ich vzájomný odstup menej ako 2 metre.

Preto Vás žiadame, aby ste zabezpečili prekrytie horných dýchacích ciest svojho dieťaťa počas celého vyučovania. Náhradné rúško pripravte žiakom do tašky.

• Európsky deň jazykov

• Dňa 28.09.2020 sme si už tradične na našej škole pripomenuli Európsky deň jazykov. Vzhľadom na momentálnu situáciu prebehli aktivity iba v kmeňových triedach. Cez prvú vyučovaciu hodinu, pod vedením triedneho učiteľa, žiaci absolvovali kvíz o pôvode slov. Neskôr pracovali na dvoch úlohách:

1. Každá trieda vytvorila projekt o európskej krajine, ktorým sa nám snažili priblížiť turistické atrakcie danej krajiny. Navyše zostavili zoznam základných fráz v jazyku danej krajiny.

2. Každá trieda tvorivo pristúpila k návrhu trička s logom Európskeho dňa jazykov.

Veríme, že ste si tento deň, aj napriek obmedzeniam, užili a niečo nové ste sa naučili :)

• Biela pastelka

• 18. septembra 2020 prebehla na našej škole verejná zbierka Biela pastelka, ktorú každoročne organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Tento rok sa nám spoločne podarilo vyzbierať neuveriteľných 573,01  € a budú použité na pomoc pre tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Zo srdca ĎAKUJEME!