• Anglický jazyk

• Cieľom predmetu ANGLICKÝ JAZYK je rozvíjať u žiakov základné komunikačné jazykové činnosti a stratégie, to znamená čítanie s porozumením, počúvanie s porozumením, písanie a hovorenie a zároveň učitelia anglického jazyka kladú dôraz na osvojenie si gramatických štruktúr a lexiky a ich používanie v komunikačných situáciách. Prostredníctvom rôznorodých metód a aktivít sú žiaci vedení k sebaistému jazykovému prejavu, ktorý slúži aj na rozvoj ich kľúčových kompetencií, kritického myslenia a kreativity.

Žiaci sa v predmete ANGLICKÝ JAZYK naučia:

• rozumieť vetám a často používaným výrazom vzťahujúcim sa na oblasti, ktoré sa ich bezprostredne týkajú (napríklad najzákladnejšie informácie o sebe, o rodine, nakupovaní, miestnom zemepise a o zamestnaní),
          • komunikovať v jednoduchých a rutinných úlohách vyžadujúcich si jednoduchú a priamu výmenu informácií o známych a bežných záležitostiach,
          • jednoduchými slovami opísať svoje rodinné zázemie, bezprostredné okolie a záležitosti v oblastiach nevyhnutných potrieb,
          • využívať základné funkcie jazyka s cieľom poskytnúť a vyhľadať faktografické informácie, vyjadriť a zisťovať postoj, vyjadriť presvedčenie, nadviazať kontakt s ľuďmi,
          • podať krátky jednoduchý opis udalostí a činností, opísať svoje plány a osobné skúsenosti
    • Aktivity a súťaže

• AKTIVITY
        • Na našej škole sa nám osvedčilo zavedenie multikultúrnej výchovy v rámci výučby anglického jazyka na 1.stupni – každoročne organizujeme 4 celoročníkové tvorivé dielne (Halloween, Christmas, Easter Egg Hunt, St.Patrick´s Day), ktoré sa odzrkadlili vo zvýšenej motivácii žiakov na nasledujúcich hodinách angličtiny. Na 2.stupni sme zaznamenali zvýšený záujem žiakov o cudzí jazyk počas projektov Educate SlovakiaEurópsky deň jazykov a  pri práci s autentickou literatúrou na hodinách anglického jazyka.

• OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU
        • OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU je predmetová súťaž žiakov základných, stredných škôl a príslušných ročníkov šesťročných a osemročných gymnázií.  OAJ je postupová súťaž, ktorá sa člení na 8 kategórií (1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C1, 2C2, 2D), pričom kategórie 1A, 1B, 2A, 2B, 2C2, 2D prebiehajú v 4 súťažných kolách (školské, okresné, krajské,celoštátne), kategórie 1C, 2C1 prebiehajú v 3 kolách (školské, krajské, celoštátne).

• JAZYKOVÝ KVET
        • JAZYKOVÝ KVET je jazykovo-umelecká akreditovaná súťaž pre deti a mládež vo veku od 4 do 19 rokov v prednese a dramatizácii v cudzích jazykoch a slovenčine pre cudzincov. Súťaž sa realizuje od roku 2011 postupovým systémom od krajských semifinále, pokračuje krajskými finále a vrcholí celoslovenským kolom.

• ENGLISH STAR
        • ENGLISH STAR je medzinárodná súťaž v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl. Jej hlavným poslaním je propagovať a popularizovať anglický jazyk ako vyučovací predmet, ale aj zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok.

• STORY a SONG
        • STORY:

Súťaž v prednese poézie a prózy v anglickom jazyku.

SONG:

Súťaž v speve piesní v anglickom jazyku.

• PROJECT COMPETITION
        • Projektová súžaž vydavateľstva Oxford University Press pre žiakov základných škôl.