• Okresné kolo Dejepisnej olympiády - 12. ročník

• 14. februára 2020 sa v priestoroch našej školy uskutočnilo okresné kolo Dejepisnej olympiády. Aj v tomto ročníku sa ukázalo, že žiaci majú stále veľký záujem o dejiny a o dejepis ako taký. Svedčí o tom aj účasť – do súťaže bolo prihlásených 140 žiakov ZŠ a SŠ Nitrianskeho okresu (spolu išlo o 32 zapojených škôl).

Žiaci našej školy sa umiestnili nasledovne:

kategória F (6. ročník):

Lucia Ožvaldová (VI.B) – 4. miesto

Andrej Sitár (VI.U) – 5. miesto

kategória E (7. ročník):

Jakub Drdoš (VII.C) – 1. miesto – postupuje do krajského kola

Tereza Brossmannová (VII.T) – 3. miesto

kategória C (9. ročník):

Matúš Ivan (IX.U) – 7. miesto

Filip Patrik (IX.U) – 8. miesto

Srdečne blahoželáme!!!

• Bezpečnosť žiakov

• Rozšírením kamerového systému sme zvýšili bezpečnosť  a ochranu žiakov, ich majetku a majetku našej školy. Doplnili sme interiérový kamerový systém v chodbe na prízemí pri hlavnom vchode a na poschodí v A bloku. V monitorovaných priestoroch sa nachádzajú hlavne skrinky žiakov s ich osobnými vecami. Priestor je označený upozornením o monitorovaní.

• English Week

• Posledný januárový týždeň našu školu navštívili dvaja zahraniční lektori - Ralph a Ellie. Spestrili bežné dni 68 žiakom, ktorí sa prihlásili na intenzívny jazykový kurz. A bol skutočne intenzívny - 3 vyučovacie hodiny denne počas celého týždňa plných hier, zábavy, konverzácií, tvorenia a prezentovania projektov. A to všetko v angličtine. Bol to naozaj nezabudnuteľný zážitok.

• Súťaž v riešení SUDOKU

• V stredu 12.februára 2020 sa žiaci našej školy: Peter Ožvalda (VI.B), Alžbeta Cápayová (VI.U), Zora Juhásová (VI.U), Jozef Chlapečka (VI.T), Šimon Prešinský (VII.T), Samuel Dunay (VII.C), Mia Némethová (VII.C), Ondrej Muzika (IX.C), Samuel Jozek (IX.C) a Daniel Fúska (IX.C.) zúčastnili v CVČ Domino v Nitre 3. ročníka súťaže žiakov základných škôl v riešení SUDOKU. V silnej konkurencii žiakov nitrianskych základných škôl nadviazali na minuloročné úspechy a predviedli obdivuhodný výkon. Peter Ožvalda získal krásne prvé miesto, keď za 51 minút a 34 sekúnd odovzdal deväť bezchybne vyriešených zadaní SUDOKU v kategórii žiakov 6. a 7. ročníka. Tretie miesto v tejto kategórii patrí taktiež našej Zore Juhásovej, ktorá vyriešila taktiež deväť sudoku v čase 1 hodina 16 minút. V kategórii žiakov 8. a 9. ročníka sa Ondrejovi Muzikovi podarilo ako jedinému, a to nielen v kategórii žiakov 8. a 9.ročníkov, bezchybne vyriešiť všetkých 10 zadaní SUDOKU a to v závideniahodnom čase 59 minút a 34 sekúnd, vďaka čomu obsadil vo svojej kategórii prvé miesto! Uznanie patrí pravdaže aj ostatným riešiteľom :-) Tešíme sa na ďalší ročník…do SUDOKOVANIA priatelia:))))

• Educate Slovakia 2019/2020

• Educate Slovakia je projekt zameraný na zlepšenie interkultúrneho porozumenia a globálneho zmýšľania slovenskej mládeže a na podporu rozvoja ich líderských schopností prostredníctvom medzinárodného prostredia a moderného neformálneho vzdelávacieho programu.

Projekt pozostáva z týždenného učebného plánu, v rámci ktorého prichádzajú lektori z rôznych častí sveta viesť prednášky a interaktívne workshopy, ktoré za aktívneho používania anglického jazyka rozvíjajú sebareflexiu, zodpovednosť a toleranciu k rozmanitosti.

Každoročne sa do projektu zapájajú aj žiaci našej školy. Tento rok projekt prebehol v termíne 27.01. až 31.01.2020 a zúčastnili sa ho žiaci 13 tried šiesteho, siedmeho a ôsmeho ročníka. Dozvedeli sa množstvo nových informácií od piatich študentov z Turecka, Taiwanu a Indonézie.

• Valentínsky beh AGROKOMPLEXOM

• Oslávte Valentína pohybom na čerstvom vzduchu v krásnom prostredí  Relax Parku Agrokomplex. Podujatie je vhodné pre všetky vekové kategórie. Beh sa koná už túto sobotu 15.2. 2020. Pohyb na prvom mieste!

• Interaktívna beseda s bábkohercom v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre

• Naši piataci sa 5. februára 2020 zúčastnili  divadelného predstavenia Kráska a zviera. Po predstavení nasledovala beseda s bábkohercom, ktorý žiakom priblížil vývoj bábok, predstavil jednotlivé druhy bábok a život bábkohercov. Vodenie javajkových aj marionetových bábok si vyskúšali aj samotní žiaci. Obohatení o nové zážitky sa vrátili na vyučovanie, kde sa podrobne venovali rozboru divadelného predstavenia.