• Veselý črepník

• V utorok 27.4.2021 sa podarilo žiačikom z I.U triedy na parkovisku pred školou premeniť jeden smutný črepník na veselý. Šikovné rúčky detí vysadili krásne a voňavé trvalky, ktoré nám dodala pani Vašatová, za čo jej veľmi pekne ďakujeme. Dúfame, že pohľad na veselý črepník vám spríjemní vaše dni rovnako, ako nám.

POZOR VÝZVA!

Na parkovisku zostalo ešte 16 smutných črepníkov. Nasledujte príklad najmladších spolužiakov a rozveseľte aj ostatné črepníky :)

Vopred ďakujeme rodičom = sponzorom za pomoc.

• Riaditeľské voľno dňa 26. 4. 2021 pre 1. - 4. ročník

• Riaditeľ Základnej školy, Benkova 34 v Nitre oznamuje, že dňa 26. apríla 2021 udeľuje všetkým žiakom 1. - 4. ročníka riaditeľské voľno v súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov o udelení riaditeľského voľna žiakom školy.

Žiaci stravujúci sa v školskej jedálni sú automaticky odhlásení zo stravy.

Riaditeľské voľno bude udelené z dôvodu organizačného a technického zabezpečenia očkovania zamestnancov školy, z dôvodu zaistenia bezpečnosti žiakov.

Riaditeľské voľno 26. 4. 2021

• Okresné kolo Pytagoriády 2021

•

V mesiaci Apríl sa uskutočnilo okresné kolo Pytagoriády. 42. ročník tejto matematickej súťaže prebehol online formou a z našej školy sa jej zúčastnilo celkovo 30 žiakov v šiestich kategóriách.

V kategórii P3 sa najlepšie umiestnil Richard Tkáč z III.U na 5.mieste a Samuel Slamka III.T na 6.mieste. Michal Brath z III.U, Patrik Volek z III.A a Christian Smolen z III.U patrili medzi úspešných riešiteľov.

V kategórii P4 sa Martin Krajanec zo IV.T a Šimon Tkáč zo IV.U umiestnili na 5.-7. mieste a Karolína Beláková zo IV.U, Michal Holák zo IV.U boli taktiež úspešnými riešiteľmi.

V kategórii P5 sa na 7. mieste umiestnil Dominik Štrbák z V.U a medzi úspešných riešiteľov patria Eliška Brosmanová z V.T, Lea Žáčiková z V.D, Viktor Žák z V.B a Alexandra Kinčiová z V.A.

V kategórii P6 sa na delenom 2.-3. mieste umiestnil Andrej Hojčuš zo VI.C, 9.miesto obsadil Gregor Jamrich zo VI.U a úspešnými riešiteľmi boli aj Amélia Stráňaiová zo VI.T, Simon Joanidis zo VI.T a Maxim Mika zo VI.T.

V kategórii P7 sa na 3.mieste umiestnil Patrik Krivosudský zo VII.T a na 6.mieste Richard Jonáš Zach zo VII.U. Úspešným riešiteľom bol aj Adam Fabiš zo VII.T.

V kategórii P8 obsadil 3.miesto Michal Schubert z VIII.T a na 4.-5. mieste sa umiestnil Rudolf Tomáš Zach z VIII.T.

Všetkým úspešným riešiteľom gratulujeme  :)

• Okresné kolo matematickej olympiády

• V mesiaci marec sa uskutočnilo Okresné kolo matematickej olympiády. V kategórii Z6 nás úspešne reprezentovali Martin Šantavý z VI.U, ktorý skončil na krásnom 5.mieste a úspešnými riešiteľmi boli aj Martin Král z VI.B a Adam Šatka z VI.U. V kategórii Z7 boli úspešnými riešiteľmi Sumon Burcl z VII.U, Richard Jonáš Zach z VII.U a Andrej Sitár z VII.T. V kategórii Z8 bol úspešným riešiteľom Šimon Olejník z VIII.T.

Všetkým súťažiacim gratulujeme :)

• Obnova multifunkčného ihriska

• Základná škola Benkova rekonštruovala a obnovila činnosť multifunkčného ihriska. Podmienky využitia ihriska sa dozviete priamo na vývesných tabuliach alebo telefonicky na uvedených kontaktoch školy.

• Úspech v krajskom kole dejepisnej olympiády 😊

• Koncom marca sa uskutočnilo krajské kolo dejepisnej olympiády, na ktorom nás ÚSPEŠNE reprezentovali dvaja žiaci ôsmeho ročníka (kategória D):

Tereza Brossmannová (VIII. T) – umiestnila sa na 2. mieste,

Jakub Drdoš (VIII.C) – umiestnil sa na 5. mieste.

Obom úspešným riešiteľom SRDEČNE BLAHOŽELÁME!!!

• Kniha - priateľ štvrtáka

• To, že je marec mesiac knihy, vedia aj naši štvrtáci. Spolu so svojimi pani učiteľkami a pánom učiteľom sa ich posledné marcové vyučovanie nieslo v znamení rôznych literárnych aktivít. Na chvíľu sa z nich stali knižní detektívi, ktorí pomocou indícií pátrali po knihách ukrytých na poličkách v našej školskej knižnici. Viedli interview s triednym učiteľom, zahrali si živé rozprávkové pexeso a hľadali utajené literárne postavy. Tvorili grafické básne – kaligramy, vlastné literárne príbehy  a poradili si aj s lúštením prísloví a porekadiel prepísaných v emoji jazyku.

Bol to naozaj vydarený deň :)

• Veľkonočné prázdniny 1. 4. - 6. 4. 2021

• Veľkonočné prázdniny sú v termíne 1. 4. - 6. 4. 2021.

Vyučovanie pokračuje v stredu 7. 4. 2021 za nezmenených podmienok.

1. stupeň ZŠ prezenčne a 2. stupeň ZŠ dištančne.

Želáme Vám príjemné prežitie sviatkov.