• Riaditeľské voľno 8. februára 2023 udelené žiakom 5. - 9. ročníka

• Oznámenie o udelení riaditeľského voľna

Riaditeľ Základnej školy, Benkova 34 v Nitre oznamuje, že dňa 8. februára 2023 poskytne žiakom 5. - 9. ročníka riaditeľské voľno v súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov o udelení riaditeľského voľna žiakom školy.

Riaditeľské voľno bude poskytnuté z dôvodu organizačného a technického zabezpečenia Okresného kola Dejepisnej olympiády v priestoroch základnej školy.

PaedDr. Róbert Harmata

RV 08.02.2023

• Škola v prírode na Skalke

• V dňoch od 16.1. do 20.1.2023 sa 35 žiakov z triedy IV.D a III.B pod vedením pani učiteliek  Mgr. Kataríny Pelikánovej, PaedDr. Miroslavy Vaškovej a pani vychovávateľky Mgr. Veroniky Tomanovej zúčastnilo školy v prírode v nádhernom prostredí Kremnických vrchov v horskom Hoteli Minciar na Skalke. Počas pobytu si užili krásne zimné počasie, dvakrát denne boli na čerstvom vzduchu, na prechádzkach, šmýkali sa na snehu, stavali snehuliakov, guľovali sa a užívali si sneh plnými dúškami. Popoludní sa hrali rôzne spoločenské hry a každý večer patril ako inak detskej diskotéke a pyžamovej párty. Škola v prírode sa deťom páčila a domov odchádzali spokojné a s mnohými nezabudnuteľnými spomienkami a novými priateľstvami.

• Okresné kolo Šalianskeho Maťka

• 24. januára prebehlo v Nitre Okresné kolo Šalianskeho Maťka Jozefa Cígera-Hronského, kde si súťažiaci zmerali sily v prednese slovenských povestí. Dievčatá z našej školy získali veľmi pekné ocenenia.

Na 2. mieste v II. kategórii sa umiestnila Mária Anna Gergeľová z V. U a 3. miesto v I. kategórii obsadila Nelka Padáčová z II. C.

Obom dievčatám blahoželáme!

• Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku

• Dňa 18. januára 2023 sa na našej škole uskutočnilo Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Zúčastnili sa ho víťazi školských kôl ONJ základných škôl a príslušných ročníkov gymnázií nitrianskeho okresu.

Našu školu reprezentovali žiaci Liana Gajdošová zo 7.U, Oskar Šimon Kotry zo 7. B , Peter Peťovský z 9.A a Ján Hruškovič z 9. T. Boli veľmi úspešní.

V kategórii 1A sa Liana Gajdošová umiestnila na vynikajúcom 1. miesteOskar Šimon Kotry na 2. mieste, obaja postupujú do krajského kola, kde budú súťažiť za okres Nitra.

Krásne umiestnenie dosiahli aj Peter Peťovský, ktorý sa v kategórii 1B v okrese umiestnil na 5. mieste a Ján Hruškovič na 6. mieste.

Všetkým blahoželáme a Lianke Gajdošovej  a Oskarovi Šimonovi Kotrymu držíme palce v krajskom kole.

• Školské kolo Olympiády v ruskom jazyku

• Dňa 11.1. 2023 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v ruskom jazyku. Na prvých troch miestach sa umiestnili títo žiaci:

3. miesto obsadili: žiačka z VIII.B Nina Halvová a žiačka z IX.A Lucia Ožvaldová;

2. miesto obsadili:  žiak z VIII.B Michal Varga a  žiačka z IX.A Natália Vršanská;

1. miesto obsadil žiak z IX.C Patrik Bolla.

Všetkým výhercom gratulujeme a ostatným zúčastneným ďakujeme za účasť :)

• Pomoc pre Simonku s rodinou

• Veľmi nás zasiahlo nešťastie, ktoré sa stalo vychovávateľke našich detí – Simonke. Simonka sa nedávno vydala, zariadili si s manželom byt na Polygone v Nitre a narodilo sa im bábätko (3. mes.). Na Silvestra im však požiar ich čerstvo budovaný domov zobral. Chceme mladej rodinke aspoň takouto formou pomôcť. Zverejňujeme preto osobné bankové číslo účtu Simonky.

Ďakujeme vopred za príspevok.

• OZNAM pre rodičov platiacich príspevok na činnosť ŠKD

• Vážení rodičia,

zmeny v príspevku na ŠKD od 1. 1. 2023.

Nová výška príspevku na činnosť ŠKD je stanovená na 20 Eur na žiaka. Ostatné podmienky sa nemenia (uhradiť iba jeden krát mesačne na účet školy do 10 - teho v mesiaci - nie platba v hotovosti).

Výška poplatku je už nastavená v predpisoch ŠKD EDUPAGE PLATBY.

V prípade, že platíte príspevok na činnosť ŠKD trvalým príkazom, upravte si novú výšku platby na 20,00.-Eur.

Ak ste už uhradili mylne 15 Eur od 1. 1. 2023, peniaze Vám budú spätne prevedené na Váš účet, z ktorého ste platbu uhradili.

Následne realizujte platbu 20 Eur.

Ďakujeme za spoluprácu.