• Kometa 340 - stolný tenis

Oznamuje žiakom a rodičom ,  že posledný  stolnotenisový tréning krúžku Komety 340 už 29.6.2018 v piatok nebude. Ďakujeme všetkým zainteresovaným, deťom, rodičom, vedeniu školy, mestu Nitra-EMŠ, NSK  a aj penzionu Hoffer za priazeň a finančnú podporu. Všetkým deťom prajeme pekné  prázdniny.  Team Komety 340

• Turnaj Pezinskej školskej ligy

• za finančnej podpory mesta Nitry - Európskeho mesta športu a Nitrianskeho samosprávneho kraja sa naši žiaci v uplynulých mesiacoch  zúčastnili  posledných  dvoch turnajov Pezinskej školskej ligy. Na predposlednom turnaji sa žiaci nášho krúžku Kométa340 nestratili :

Lukáš Ištokovič v kat. najmladší žiaci     1. miesto    2.A

Simon Ištokovič v kat. mladší žiaci          2. miesto   5.A

Miro Ištokovič v kat. starší žiaci             3. miesto.    8.A

Týmito výsledkami sa chlapci kvalifikovali na záverečný turnaj TOP 16  Pezinskej školskej ligy a

po ťažkých súbojoch za zelenými stolmi vybojovali pekné umiestnenia a vzorne reprezentovali svoju školu a naše mesto Nitra - EMŠ.

Lukáš Ištokovič v kat. najml.žiaci obhájil    -    1.miesto

Simon Ištokovič v kat. mladší žiaci            -    2 miesto

Miro Ištokovič v kat. starší žiaci skončil na -   3 mieste

• Celoslovenské finále – Jazykový kvet 2018. Opäť na stupni víťazov!

• Dňa 1.6.2018 sa uskutočnilo celoslovenské finále súťaže „Jazykový kvet  2018“.  Po víťazstve v krajskom finále sa deti dramatického krúžku opäť predstavili s divadelným predstavením „CHARLOTTE´S WEB“. Napínavým príbehom     o sile neobyčajného priateľstva a obyčajných zázrakov, kde nádej zomierala posledná vyčarili úsmev na tvárach nejedného diváka. Predviedli fantastický výkon a v konkurencii najlepších škôl z celého Slovenska získali ocenenie najvyššie - 1.miesto.  Blahoželáme!!!

Osoby a obsadenie:

Charlotte            Kristína Jozeková  4.A

Wilbur               Natália Adamušková  4.B

Fern                   Tamara Marciová  3.D

Rozprávačky      Nella Repaská  4.C

Laura Štrengerová 3.C

Stela Jarošová 4.C

Mr.Arable          Peter Peťovský 4.A

Mrs.Arable         Martina Galová 4.C

Potkan               Veronika Šipčiaková 4.A

Húsky                Ema  Očovská 3.D

Nina Halvová 3.B

Gunár                Patrícia Bartakovičová 3.D

Ovečky              Nela Čitáryová 3.C

Lea Horváthová 3.C

Pavúčiky            Kristína Bírová 3.C

Laura Žiaková 3.C

Nela Čitáryová 3.C

Lea Horváthová 3.C

• Športový deň O2 Športovej akadémie Mateja Tótha a Slovenskej sporiteľne v Nitre

• 23.5.2018 reprezentovali našu školu žiaci druhého ročníka Nikolas Pribilinec, Ema Pavlíková, Juraj Kukla, Ivana Žarnovičanová, Matias Kuťka, a Anna Šrámeková.

Podujatie otvoril pán primátor Nitry doc. Ing. Jozef Dvonč, CSc. spolu s Matejom Tóthom, podujatia pod záštitou Slovenskej sporiteľne sa zúčastnilo 17 základných škôl z celkového počtu 18, hľadisko mestskej športovej haly v Nitre bolo plné, sprievodné akcie a nálada detí vynikajúca. Celým podujatím sprevádzal moderátor a športový redaktor Mário Porubec, každý súťažiaci si odniesol malú pozornosť a pekné spomienky. Na záver zahrala účastníkom hudobná kapela AYA spolu s Tomášom Bezdedom.

• Krajská súťaž ,, Nitra - moje mesto "

• Dňa 5.6. 2018 sa v Synagóge v Nitre konalo slávnostné vyhodnotenie dejepisnej, literárnej a výtvarnej súťaže, v ktorej uspeli aj žiaci našej školy.

V dejepisnej vedomostnej súťaži sa na 1. mieste umiestnil kolektív žiačok zo 7. A triedy :

N. Kostolanská,  S. Klocoková, M. Kudriová

Pripravovali ich p.uč. Brunclíková a p.uč. Bédy.

Vo výtvarnej súťaži boli ocenení nasledovní žiaci :

L. Hrončoková - 5. A

A. Hošková - 6. C

Ch. Kúdela - 6. C

K. Poslušný - 7. T

A. Fábryová - 8. A

P. Bernadičová - 8. A

M.L.N. Viet - 8. A

D. Demeterová - 8. A

Pracovali pod vedením p.uč. Kochanovej.

Zároveň bola i vernisáž výstavy výtvarných prác, ktorú si verejnosť môže prísť pozrieť až do konca augusta.

Oceneným žiakom gratulujeme.