• Európsky týždeň mobility športovo:)

• Žiaci štvrtých ročníkov našej školy sa zapojili športovými aktivitami do Európskeho týždňa mobility. Absolvovali cvičenia na rôznych stanovištiach a zasúťažili si aj medzi triedami.

• Na dopravnom ihrisku

• Žiaci II.T a II.U navštívili 20.9.2022 dopravné ihrisko na Chrenovej v Nitre. Pani policajtka Andrea Micháleková si najprv overila, ako žiaci ovládajú základné pravidlá cestnej premávky. A keďže v previerke obstáli, mohli  aplikovať svoje vedomosti v praxi na dopravnom ihrisku, kde jazdili na kolobežkách  aj bicykloch, ale  boli tiež chodcami.

Deti mali krásny  deň plný zážitkov a pani policajtka ich pochválila za vedomosti, ale aj disciplínu a slušné správanie.

• EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY

• V  dňoch 16. – 22.9.2022 sme sa zapojili do EURÓPSKEHO TÝŽDŇA MOBILITY.

Snažili sme sa viac hýbať a menej používať dopravné prostriedky na cestu do a zo školy. Deťom sme sa snažili vysvetliť, aby používali vlastné nohy, kolobežky, prípadne bicykel – ochránime tak životné prostredie a pomôžeme svojmu telu upevniť si zdravie.

Cieľom kampane bolo zvyšovanie povedomia o udržateľnej mestskej mobilite. Podporuje zmenu správania v prospech aktívnej mobility, verejnej dopravy a iných čistých, inteligentných dopravných riešení.

Témou aktuálneho ročníka kampane bola LEPŠIA DOSTUPNOSŤ, mottom CESTUJME ZODPOVEDNE.

Na Slovensku koordinuje program kampane na národnej úrovni Slovenská agentúra životného prostredia.

Pedagogický dozor: pani vychovávateľky ŠKD

• Charitatívna akcia "INTEGRÁCIA"

• Základná škola Benkova 34 prijala pozvanie a zúčastnila sa na najväčšej športovo-charitatívnej exhibícii, ktorej prvý ročník zorganizovalo 22. 9. 2022 OZ INTEGRÁCIA v Nitre.

Naši žiaci 3. a 4. ročníka si užili neopakovateľnú atmosféru a zároveň vyjadrili nesúhlas s akoukoľvek formou šikanovania a diskriminácie.

Zážitok z hudobných i športových vystúpení v nich bude ešte dlho rezonovať.

Pedagogický dozor: triedne učiteľky 3. a 4. ročníka.

• Beseda s pani spisovateľkou

• Deti zo ŠKD VIN strávili v rámci vzdelávacej oblasti výchovy príjemné popoludnie s pani spisovateľkou Boženou Benďákovou, ktorá im predstavila svoju knihu s názvom Čo sa deje v lese a pod lesom.

Deti sa dozvedeli o procese písania knihy, spracovania textu, ilustrovaní a v závere sa započúvali do úryvkov, ktoré im s radosťou prečítala.

• ZBER PAPIERA

• Oznamujeme Vám, že od 26.9.2022 do 30.9.2022 realizujeme na ZŠ jesenný zber starého papiera

Zber prebieha v bloku A a B pred vyučovaním od 7.00 do 8.00 hod. a po vyučovaní od 14.00 hod. do 17.00 hod.

Tešíme sa na Vašu účasť!

• Triedne rodičovské rady 26. 9. 2022 o 17:00 hod.

• Oznam pre zákonných zástupcov žiakov

26. 9. 2022 (pondelok) o 17:00 hod. sa v ZŠ Benkova 34 uskutočnia triedne rodičovské rady.
              Počas triednych rodičovských rád sa tiež uskutočnia voľby členov Rady školy ZŠ Benkova 34.

Vaša účasť je potrebná.

• DARUJ KRV!

• Milí rodičia a priatelia ZŠ Benkova 34 v Nitre,

tento rok už 5x oslavujeme svetový Deň Dobrosrdečnosti, kedy sa snažíme malými skutkami láskavosti budovať lepšiu školskú a rodinnú komunitu.

Jubilejný ročník je výnimočný tým, že v spolupráci s Národnou transfúznou stanicou pripravujeme darovanie krvi priamo v priestoroch našej školy.

Darujte krv s nami dňa 14.11.2022.

V prílohe nájdete bližšie informácie pre darcov, organizačné detaily Vám poskytneme čoskoro.

Kto môže byť darcom krvi a ako sa pripraviť na odber.

• AG samotesty - prevzatie

• Oznam pre zákonných zástupcov žiakov

V termíne 19. 9. 2022 - 23. 9. 2022 v čase pondelok, utorok, štvrtok, piatok 13:00 hod. - 15:00 hod., v stredu 14:00 hod. - 17:00 hod. (blok A hlavný vchod) si môžete prevziať AG samotesty 5 ks na žiaka školy. AG samotesty môžu prevziať len zákonní zástupcovia žiaka.

• Revitalizácia ÁTRIA na bloku A

• Projekt Revitalizácia átria blok A je grantový projekt Mesta Nitra a organizácie Nitrianski mladí filantropi. Cieľom projektu je podporiť kreativitu a šikovnosť mladých ľudí, prebudiť v našich žiakoch ducha spolupatričnosti ku komunite - Základnej škole, Benkova 34, Nitra.

Dievčatá zo VIII.B : Nina Halvová, Tatiana Krupová a Dominika Vnuková sa zúčastnili školenia v rozsahu 20 hodín. Naučili sa ako projekt vypracovať a získali grant vo výške 600 €.

Do samotnej realizácie projektu chceme zapojiť čo najväčší počet žiakov 2.stupňa bežných tried a rozvíjať spoluprácu a medzipredmetové vzťahy v rámci biológie, techniky, matematiky i výtvarnej výchovy.

V závere projektu budú školské átrium na bloku A  krášliť vyvýšené záhony s rôznymi druhmi rastlín, vtáčí kúpeľ a maľované kamienky, ktoré nám prisľúbili mladší spolužiaci z ŠKD. Zároveň sa postaráme o existujúce stromy a kríky, ktoré má v obľube aj sovia rodinka.

Realizácia bude prebiehať počas 1.štvrťroka školského roka 2022/2023 a ukončenie projektu je naplánované na 15. november 2022.

Veríme, že nové átrium sa nebude využívať len na výučbu, ale stane sa príjemným miestom na besedy, spoločenské aktivity a krásne triedne fotografie.

Tešíme sa na spoločnú prácu a krajšie átrium!

• Zmena dopravného značenia pri ZŠ Benkova

• Vážení rodičia,

upozorňujeme Vás na vykonané zmeny v dopravnom značení pri hlavnom vstupe do areálu ZŠ Benkova A blok. Zmeny boli vykonané z dôvodu zvýšenia bezpečnosti žiakov a dopravy v okolí ZŠ Benkova.